نقد بازی NBA LIVE 10

در این عنوان شما می توانید با ستارگان محبوب و حرفه ای بسکتبال مسابقه بدهید و مهارت های خود را در این رشته ورزشی حسابی محک بزنید. همه حرکات شخصیت ها مانند دویدن، راه رفتن و حرکات دست و پاها طبیعی است و تا حدود زیادی مطابق با واقعیت در آمده است. جو حاکم بر ورزشگاه هم در روند بازی تاثیر گذارتر شده و تماشاچی ها  با شدت بیشتری تیم های مورد علاقه شان را تشویق می کنند.

پاس دادن و شوت کردن ها از نسخه های قبلی بهتر و پیشرفته تر شده و کنترل های جدیدی به بازی اضافه شده اند و سیستم جدیدی هم به نام The Hangar در بازی وجود دارد. بازی از هر لحاظ (از کفش ها گرفته تا مدل موها، لباس ها، تاتو ها، حرکات و جزئیات چهره) ظاهر بازیکنان را بهبود بخشیده است. Dynamic DNA هم که با آن در NBA Live 09 آشنا شدیم، در این نسخه کاملا ارتقا یافته است و بازی دارای 25 قطعه موزیک است. از لحاظ صداگذاری هم  باید بگوییم که صدای اعلام کننده ها در حین بازی آزار دهنده است، اما فریادها و تشویق های تماشاچیان حاضر در سالن بسیار خوب از کار در آمده است.

از لحاظ گرافیکی ظاهر و انیمیشن بازیکن ها و رنگ ها در صفحه نمایش و به مدد موتور گرافیکی بازی خوب جلوه می کند. اما زمانی که صحنه های مربوط به قهرمانان را شاهد هستیم کمی به سمت مصنوعی شدن و پلاستیکی شدن پیش رفته است. Framerate هم تقریبا روان کار می کند و در کل NBA Live 10 از لحاظ جلوه های بصری و نمایشی موفق عمل کرده است.

لازم به ذکر است که نسخه PS3 بازی نسبت به نسخه Xbox 360 آن از فریم ریت کندتری برخودار است. بازی دارای سیستم جدید دیگری به نام Adidas Live Run هم هست که به بازیکنان اجازه می دهد به شبکه آنلاین متصل شده (حدودا 10 نفر) و یک بازی Five-On-Five را با یکدیگر اجرا کنند. بازی در سبک آنلاین بیشتر به سمت Chaotic (هرج و مرج) پیش رفته تا استراتژی و البته بستگی به این دارد که شما با چه کسی بازی می کنید. بازی تمرکز زیادی بر آزادی و حق انتخاب بازیکنان در Long Runnig Ball داشته است. خلاصه آنکه بازی نسبت به نسخه های پیشین خود در جهت پیشرفت و بهبود گام برداشته است و طیف بیشتری از مخاطبان را به سمت خود جذب کرده است. کلا با توجه به آنچه از NBA Live 10 دیدیم انتظار داریم NBA Live 11 دارای کمترین اشکالات ممکن باشد

/ 3 نظر / 64 بازدید
روح ا...

زیبا بود و جذاب. خسته نباشی بهلوون

Ali KING

دستت درد نکنه. ولی من نمیدانم چرا برای pc نیومده.

اشکان23

عالی بود.